2009.gada 21.augustā, JĒKABPILĪ BJC zālē, Brīvības 258, plkst. 1500
Seminārā: „Komandas darbs – Sociālpsiholoģiskā rehabilitācija un atbalsts bērniem, kuru vecāki atrodas ilgstošā prombūtnē.”
Viesturs Rudzītis: „STARP MATRIARHĀTU UN PATRIARHĀTU”
Svešvārdi… Grieķiski archē nozīmē „vara”, bet latīniski mater un pater attiecīgi
„māte” un „tēvs”. Tātad – „starp mātes un tēva varu”.
Mūsdienās? Pieņemts uzskatīt, ka matriarhāts ir „pirmatnējās kopienas attīstības stadija”. Taču, palūkojoties rūpīgāk, varam ievērot, ka kā psihiska realitāte tā atnākusi attīstībai līdzi arī pie modernā cilvēka. Tā, atkarīga jeb disfunkcionāla ģimene pēc savas struktūras ļoti atgādina matriarhālu ģimeni ar Lielo Māti centrā. Tādēļ arī no atkarības izprašanas viedokļa ir interesanti izsekot attiecībām starp mātes un tēva varām.
Mitoloģija parāda kolīzijas starp Mātes un Tēva lomām, kā arī konstatē to īpašo tiekšanos pēc varas. Gan grieķu mītu varoņu, gan Bībeles patriarhu gaitas rāda sarežģītas cīņas starp mātišķo un tēvišķo.
… par latviešiem un Latviju. Kādas varas ēnā dzīvojam mēs, šajā zemē, kas 13. gadsimtā tika saukta par Svētās Māras zemi? Cik kristianizēta un līdz ar to – patriarhāla ir mūsu kultūra? Kā mēs šajā ziņā izskatāmies uz pārējās Eiropas fona? Kādas idejas piedāvā latviešu kultūrvaroņi?
Bet kā ar sievietēm un vīriešiem? Kādas ir Mātes - Sievietes un Tēva – Vīrieša lomu savstarpējās attiecības un kāda nozīme tajās ir Varai? Kāda ir praktiskā dzimumlīdztiesības nozīme un kā mēs varētu būt ieinteresēti tajā?
Vai šīs arī būs dejas? Jā - tādēļ, ka tēmas tiks izspēlētas, izmantojot dažādus priekšmetus, tajā skaitā krēslus. Bet savā ziņā tās būs arī solis tālāk – izrādes dalībniekiem tiks piedāvāts uz dejojošajiem krēsliem apsēsties.
Izrādes ilgums 2,5-3 stundas, dalības ziedojums atkarīgs no interesentu skaita, (robežās no 5,- līdz 7,- Ls.)
Pieteikties pa tālruni 29516749 pie Initas Zarkevičas
Semināra dalībnieki saņems:
1)Jēkabpils TITC apliecības par piedalīšanos seminārā: „Komandas darbs – Sociālpsiholoģiskā rehabilitācija un atbalsts bērniem, kuru vecāki atrodas ilgstošā prombūtnē.” – 4 st
2)Metodisko materiālu „Komandas darbs sākumskolā – Sociālpsiholoģiskā rehabilitācija un atbalsts bērniem, kuru vecāki atrodas ilgstošā prombūtnē.”
|